İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

12 Eylül 2010 Sandıklar Açıldı EVET çıktı

12 Eylül Bir çok parti Bu referandumda akp güven oyu alacakmış gösterdiler amaçları anayasada bulamadıkları eksikleri akp ile doldurmaya çalışıp sonucu etkilemekti ancak . başarılı olamadılar ve bdp doğuda ciddi anlamda . Baskıyla Sandığa Gidilmesini Engelledi. Her Ne kadar baskı yok Denilsede insanlar Fişlenmekten Ve Nie Sandığa Gittin sorusuyla karşılaşmaktan korktukları için sandıklara gidemediler. Ve Önlem sadece diyarbakırda alındı diyarbakırda alınması bile sadece %35 Katılım Sağladı  Buda Az Ama . Diyarbakırda Demekki Ölümden PKK’dan Ve BDP korkmayan %35lik Bir Çevre Olduğunu Görebiliyoruz  Zaten Güneydoğudaki Köylerin Kasabaların Ne Halde Olduğu Mechul .  Oralarda Demokrasi Ve Devletçilik Pek Sökmüyor Bunu Herkes Biliyor…..

Her Neyse Konumuza Dönelim tekrar  Şimdi Akp’ye Güven oyu bu seçim diye Meydanlarda Söyleşenler ve millette Sandığa gidip oy verin diye Bağırıp kendisi gitmeyenler . Şimdi bu sonuçlar Akp günven oyu size ne Oyu 🙂

Birde 12 Eylülcülere Dokunulmayacak Diyenler var. Bence Dokunulmasın Tabi 12 eylül 1980 Darbesini çok yönlü araştırılması lzım . Evren paşa bir Belgeselde kurmaylarından birisinin Diyarbakıra Gittiğinde  başkentimize Hoş geldiniz Diye Karşılandığını Biliyormuydunuz ? ve Sosyalist Olduklarını idda Edenlerin Bankaları Soyarak ceplerini doldurduklarını?  12. Eylül Darbesininde hataları olmuştur ama . öyle yüzlerce insanı aşmışlar gibi bakılması doğru değil . 17 kişi asılmıştır bunların hepsi idam edilmemiştir. ve Son olarak 11 Eylülde 1980’e Kadar hergün sokaklardan onlarca cesed toplanıyodu bende 17 kişi çok değil. Çünkü devlet Bölünmekten ve Dağılmaktan Kurtarılmıştır Sarsılan Devlet Otoritesi Ve Bütünlüğü İade Edilmiştir.  bu Tabiki bana göre .

Ve Son Olarak 12 Eylülcülerin Yargılanacağını İdda Edenler 🙂 yargıda Zaman aşımı diye bişi var 🙂

..

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir