İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

15 Temmuzda Şuhut!

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçti. Uzun yıllar hafızalarımızdan silinmeyen bu girişiminden duyulmasından sonra yaklaşık bin Şuhutlu sokakları doldurmuştu.
15 Temmuz’da Şuhutlu meydanı boş bırakmadı
İlçemizde darbeye karşı ilk toplanma Ak Parti Şuhut İlçe Teşkilatı önünde olmuştu. Afyon Caddesi ve Çayır Caddesi güzergâhında yaklaşık bin kişilik grup 15 Temmuz, 16 Temmuz’a bağlayan gece yürüyüş yapmış, sokaklar ‘dik dur eğilme bu millet seninle’ ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganlarıyla inlemişti. Ertesi günden itibaren ise demokrasi nöbetleri başlamış, her gece yatsı namazından sonra genç yaşlı yüzlerce Şuhutlu meydanı doldurmuştu. Şuhut Anayurt Gazetesi olarak biz de o gün ilçenin nabzını tuttuk ve ilk anlarından itibaren kalkışmaya karşı ilçemizde yapılan gösterileri saniyesi saniyesine kayda geçtik. Aynı saatlerde Anadolu Ajansı’na ilçemiz meydanlarını yansıtan fotoğraf ve görüntü kayıtlarını ilettik. Şuhut’un, Şuhutlunun milletin iradesinin yanında olduğunu kayıt altına aldık.

“BELEDİYE ANONS SİSTEMİNDEN HEMŞERİLERİMİZİ SOKAĞA DAVET ETTİM”
gece meydanlara insanları davet eden ve meydana ilk inenler arasında yer alan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Çatalkaya, o geceyi hayatı boyunca unutmayacağını ve Şuhut halkının vatan ve millet uğruna canlarını ortaya koyduğunu kaydetti. O gecenin bilinmeyenlerini anlatan Başkan Çatalkaya, o gün ev taşıdıklarını, o sırada bazı duyumlar aldığını ve geçmiş dönem milletvekili Halil Ürün’e ulaşarak neler olduğunu öğrenmeye çalıştığını söyledi. Darbe olduğunu Ak Parti Şuhut İlçe Başkanı Gültekin Özdemir’in “Darbe oluyor teşkilatta buluşalım” mesajıyla öğrendiğini söyleyen Başkan Çatalkaya, İlçe teşkilatında bulunan arkadaşlarını arayarak teşkilatın ışıklarının yakılması talimatını verdiğini ve hemen teşkilata geçerek Belediye Başkanı Recep Bozkurt, İlçe Başkanı Gültekin Özdemir ile bir araya geldiğini ifade etti. “O gece tüm teşkilat yöneticilerimiz il genel meclis üyelerimiz teşkilattaydı. Saat 22:51’de Gençlik Kolları olarak 22:55’te İlçe teşkilatı olarak üyelerimizi teşkilat binamıza davet ettik. Belediye Başkanımızla istişaremiz neticesinde Belediye Anons sistemi üzerinden tüm hemşerilerimizi milli iradeye sahip çıkmaya davet ettim. O gece gerçekten sözlerle anlatılmayacak kadar zor bir geceydi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyon ekranlarındaki daveti ile Şuhut halkı resmen sokağa döküldü” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİN FEDAKARLIKLARI YANINDA BİZİM YAPTIKLARIMIZIN ANLAMI YOK”
Gecenin devamını anlatan Ak Parti Şuhut İlçe Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Çatalkaya gece boyunca Ak Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı ve Ak Parti Genel Merkezi ile görüşüldüğünü, genel merkez ile yapılan görüşmede Ankara’ya hareket etme taleplerini ilettiklerini kaydetti. Genel Merkezin Afyonkarahisar da meydanları doldurma talimatı sonrasında araçlarla Afyonkarahisar’a hareket edildiğini kaydeden Başkan Çatalkaya; “Saat 01:30’dan itibaren Afyonkarahisar’a intikal edildiğini ve sabahın ilk ışıklarına kadar meydanları boş bırakmadık. O günün sabahında teşkilat binamızda ilçe başkanımız ve birkaç teşkilat mensubumuzla beklerken uyuyakalmışız hatta bir arkadaşımız da o anı ölümsüzleştirmiş. O sabah hainlerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesine attığı bombanın televizyondaki sesi ile irkilip uyanmıştık. Hemen akşam nöbet tutulacağını öğrendiğimiz andan itibaren hazırlıkları başlattık. Demokrasi nöbetleri boyunca her gün 2 bin 500 – 3 bin vatandaşımıza gençlik teşkilatı olarak ikram ve hizmet ettik. Belediye Başkanımızla İlçe Başkanımızla yoğun tempolu bir süreç atlattık. Şuhut olarak 15 Temmuz’da büyük bir birlik ve beraberlik içerisinde vatan ve bayrak sevdamızı gösterdik. Tabi burada unutulmaması gereken, bizim gayretlerimizin onların fedakârlıkları yanında hiçbir anlam ve öneminin olmadığı aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Onlar için hissettiklerimizi kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Bu vesileyle 15 Temmuz günü şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyor, şanlı gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.” Dedi.

Yazının Devamı: http://suhutanayurt.com/genel/suhut-adina-yakisani-yapti/7280/#ixzz4p2zlfrPz
Bu İçerik Suhutanayurt.com’dan Mail Yoluyla İzinle Alınmıştır

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir