İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

16 Nisan öncesi bir siyasî suikast mi planlanıyor?

9b53aa17-77ec-4682-ab48-a37a24dff6caCumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan’ın Yıldırım’ın polis korumalarının bir hafta arayla yaşadığı gıda zehirlenmesi olayları, “16 Nisan öncesi bir siyasî suikast mi planlanıyor?” sorusunu akla getiriyor.

8 MART’TA BAŞBAKAN’IN KORUMALARI ZEHİRLENDİ

Başbakan Binali Yıldırım’ın 8 Mart’taki İzmir ziyareti sırasında görev yapan polis korumalarından 17’si gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldı.

AKŞAM YEMEĞİNDEN SONRA RAHATSIZLANDILAR

Yıldırım’ın İzmir ziyaretinde görevli olan polis korumaları, akşam yemeklerini yedikten sonra rahatsızlandı. Korumaların tamamının aynı şikâyeti üzerine, polisler apar topar hastanelere kaldırıldı.

YENEN YEMEKLERDEN NUMUNELER ALINDI

Korumalardan 9’u Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine, 3’ü Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesine, 5’i Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Gıda zehirlenmesi yaşayan korumaların patates püresi ve tavuk yediği, yemeklerden numunelerin alınmasının ardından laboratuvara gönderileceği öğrenildi.

17 KORUMA TABURCU EDİLDİ

Bu arada Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İzmir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü de konuyla ilgili araştırmasını sürdürüyor. Gıda zehirlenmesi yaşayan 17 korumanın serum takılmasının ardından taburcu edildiği, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN EKİBİNDE 60 POLİS ZEHİRLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afyonkarahisar’da, 15 Mart günü gerçekleştirdiği açılış töreninde görev yapan yaklaşık 60 polis gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, polislerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

SİYASÎ SUİKAST Mİ?

İki siyasî liderin yakın çevresinde ve arka arkaya gerçekleşen bu esrarengiz “gıda zehirlenmesi” olayları, kamuoyunda 16 Nisan öncesi yaşanacak bir siyasî suikastle ilgili endişeleri arttırdı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir