İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

21 Aralıkta Ne olacak? kıyamet Senaryoları Nereden çıktı?

Bilim insanları, neredeyse her gün açıklama yapsa da, dünyanın dört bir yanında insanları büyük bir korku sarmış durumda. Çin’den Orta Amerika ülkelerine kadar,

 kıyamet hazırlıklıkları yapılıyor, ayinler düzenliyor. Çin’de paniğe kapılanlar, Dünya’nın üç gün kararacağına inanıyor.

KIYAMET SENARYOLARI NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Peki ama bu korkunun sebebi ne? Bütün dünyanın inandığı 21 Aralık kıyamet günü iddiası nereden çıktı? O gün ne olması bekleniyor?

Bu büyük korkuyu başlatan Maya takvimi oldu. 21 Aralık, 144 bin gün içeren Haab takviminin son günü… Yüzbinlerce yıllık Maya takviminin o gün bitiyor olması da kıyamet söylentilerini ayyuka çıkarıyor.

MAYA KIYAMETİ

Peki o gün için Maya takviminde ne yazıyor? Bunun için öncelikle şu meşhur Maya takvimi hakkında bilgi verelim. Mayalar, Haab takvimini “baktun” adını verdikleri 394,26 yıllık bölümlere ayırdı. Baktun’lar, dünyanın sonunun 21 Aralık 2012’de sona ereceği düşüncesini oluşturdu.

Bu tarihte, 13’üncü baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı’ndan, Altıncı Güneş Çağı’nda girecek. Bu çağda insanlığın “altın çağı” olacak. Bilinç olarak insanoğlu en üst seviyeye çıkacak.

MARDUK NEDİR?

Maya Kehanetlerine göre insanoğlu altın çağına girmeden önce bir felaketin eşiğinden geçecek. İşte o felakette takvimin bittiği gün olan 21 Aralık’ta gerçekleşecek. Bu noktada devreye Sümerler’in MARDUK gezegeni giriyor. Namı diğer Niburu gezegeni…

O gün Niburu Jüpiter ile Mars arasına girecek ve Güneş Sistemi’ndeki dengeleri devasa çekim gücüyle alt üst edecek.

MARDUK GEZEGENİ EFSANESİ

Maya kehanetlerine dönmeden önce sizlere Marduk’la ilgili ayrıntılı bilgi aktaralım. Bu gezegenin ismi Sümer tabletlerinde geçiyor.

Bilim dünyası böyle bir gezegenin varlığını doğrulamıyor. Ancak Sümer yazıtlarına göre bu gezegen 3 bin 600 yılda bir dünyanın yörüngesinden geçiyor.

Her geçişinde de büyüklüğünün yarattığı çekim gücünden dolayı dünyada afetler meydana geliyor. Yeryüzü depremlerle sarsılıp, yanardağ patlamaları ile küçük kıyamet yaşıyor.

Sümer yazıtlarındaki efsanelere göre Marduk gezegeni olağanüstü yeteneklere sahip insanların gezegeni. Bu insanlar Marduk dünyaya yaklaştığı dönemlerde insanoğl ile de temas kuruyorlardı. İnsanlar onları teknolojik üstünlükleri sebebiyle “TANRI” diye niteliyorlardı.

Bu gezegendeki neslin 3600 yılı bizim 1 yılımıza denk olarak efsaneleştiriliyor. Yani onların ömrü insanoğlunun hayallerinin ötesinde bir uzunluğa sahip. Gezegene dair bir diğer efsane de dünyadan kat be kat büyük olması ve çift güneş sisteminin bulunmasına dair.

3 GÜN 3 GECE KARANLIK OLACAK

21 Aralık kıyamet kehanetini bu kadar etkin bir şekilde dünyaya salan konuşmalardan biri Japonya Prensesi Kaoru Nakamaru’ya ait. Söyleyen bir prenses olunca da haliyle insanlar çok ciddiye aldılar.

Peki prensesin 2012 yılı başında, hayli ciddi bir konferansta dile getirdiği kehanet neydi? Prensesin 21 Aralık gününe dair ürküten iddiaları şöyle;

21 ARALIK’TA NURU BÖLGESİNE GİRECEĞİZ

Japonya prensesinin dediğine göre o gün yani 21 Aralık günü büyük bir dönüşüm olacak. Güneş kaybolacak, 3 gün boyunca gökyüzündeki yıldızları dahi görmeyeceğiz. Bütün yaşam 3 gün süresince duracak.

Prenses bu durumu şöyle izah ediyor; “22 aralıkta dünya 5.boyuta geçerken nuru adlı bi yerde olacağız. 3 gün 3 gece karanlık olacak.”

Prenses’in iddiasına göre önde gelen liderler bu olayı biliyor. Kendileri için özel sığınaklar hazırlatmış haldeler. Gidecekleri ülkeleri dahi belirlemişler. Prensesin iddiaları şöyle; “Bu sürece girdiğimizi televizyonlar çok vermiyor gizli hükümet insanları bu konuyu biliyor kendilerine belirli yerler bulmuşlar oralara sığınabileceklerini düşünüyorlar. Atlanta, Norveç, Hollanda, İsviçre ve Avustralya’da yeraltı şehirlerine sığınacaklar. Ancak çok da güvende olacaklarını sanmıyorum”

ŞEKERLİ SULAR İÇMEYİN

Prenses dünyada büyük yankı yaratan konferansta 22 Aralık 2012’e hazırlanmak için bazı tavsiyelerde veriyor. Diyor ki; “Fiziksel ve ruhsal temizlik yapmamız gerekiyor. 22.12.2012’ye kadar vaktimiz var. Fiziksel olarak vücudunuzu arındırın. Herşeyden önce şekerli meyve suları ya da bira içmeyi bırakın. Bunlar vücut için son derece zararlı. Tüm madde içerikli yiyecek ve içeçeklerden uzak durun!”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir