İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ahmet Türke Saldırı (Türk Kendine Geldi)

Arkadaşlar Bu Haberi Şu Yüzden Yayınlıyorum . Ne Güzel Bakın Laz Kardeşim Ahmet Türke Tokatını Atmış ya Biz Türk Kardeşlerim Ne Zaman Atacağız Ahmet Türke Bu Tokatı En Baştan Ahmet Türkten Soy İsminin Alınması İle Başlanılmalıdır bence . İkinci Bir Konu İse Sn Erdoğan Ahmet Türke Geçmiş olsun Diye Telefon Açıyor Bre Hey Erdogan Sn Baykala yapılan Yumurtalı Saldırıda Nerede İdiniz. Niye Seversiniz Bu Kadar Vatan Hainlerini Birine geçmiş olsun Bir Diğerine SAyın Dersiniz.. Yoksa Sizdemi Onlardansınız… Diye Sorarlar Adama..

HABERİN DETAYI

DTP’nin kapatılmasının ardından Muş’un Bulanık ilçesinde geçen Aralık ayında çıkan olaylarda iki kişinin öldürülmesiyle ilgili dava dün başladı. Güvenlik gerekçesiye Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı BDP Milletvekileri Sırrı Sakık, Mehmet Nezir Karabaş ve Nuri Yaman ile kapatılan DTP’nin yasaklı lideri Ahmet Türk ile eski milletvekili Aysel Tuğluk da izledi. Polis, adliye ve çevresinde yoğun önlem aldı, binaya girenler tek tek arandı. Ahmet Türk ve beraberindeki BDP’liler duruşma çıkışı, adliye önünde basın açıklaması yapmak istedi.

’Niye geldiniz şer..sizler’ Ahmet Türk’e yumruklu saldırı
 
video için tıklayın
Bu sırada adliyeye yaklaşık 30 metre mesafade güvenlik bariyerlerinin dışında toplanan 10 kişilik bir grup “Niye geldiniz buraya şerefsizler” diye bağırdı. Milletvekili Sırrı Sakık, bunun üzerine güvenlik güçlerinden bu gruba müdahale etmesini isterken, “Konuşturmayın bunları. Nerede polis?” dedi. Grubun gösterisi birkaç dakika sürdü. Ardından Ahmet Türk, adliye önünde yaptığı kısa açıklamada davanın Muş’ta görülebileceğini söyledi. Türk, açıklamasını bitirdikten sonra otomobiline binmek için yürürken, polisi ve güvenlik bariyerini aşan İsmail Çelik’in peşpeşe yumruklu saldırısına uğradı.

Ağzından ve burnundan kan gelen Ahmet Türk, milletvekilleri ve diğer partililer tarafından arabaya bindirildi. Sakık ve diğer milletvekilleri ile kalabalık arasında arbede yaşandı. 2 saldırgan gözaltına alındı. Polis ortamı sakinleştirmekte zorlandı. Sakık, tepki gösteren yaklaşık 20 kişilik gruba, “Bunun hesabını vereceksiniz” diye bağırdı. Yaklaşık 20 dakika süren olayın ardından milletvekilleri otomobilleriyle ayrılırken, bir grup gösterici de arkalarından ‘yuh’ çekti. Sırrı Sakık polisin saldırı sırasında müdahale etmediğini ileri sürdü.

Türk: Oyuna gelmeyelim Ahmet Türk’e saldırı
 
Foto galeri için tıklayın
Kavak Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan Ahmet Türk daha sonra Havza Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Türk hastane çıkışında şöyle konuştu: “Herkesi aklı selime davet ediyorum. Faşist bir insanın saldırısına uğradık. Umut ediyorum ki, bu gibi şeyler toplumumuzda bir gerginlik yaratmaz. Polislerin arasında bu olay gelişiyorsa, elini kolunu sallayıp gelip yumruk atabiliyorsa, burada bir ihmal var. Bunun ciddi şekilde araştırılmasını istiyoruz. Gerginlik yaratmak isteyenlerin oyununa gelmemeliyiz.” Ahmet Türk, Havza Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde polise ifade vererek kendisine saldıran kişiden şikayetçi oldu. Türk karayoluyla Ankara’ya gitti.

Saldırgan garson

27 yaşındaki saldırgan İsmail Çelik’in bir kahvede garson olarak çalıştığı belirlendi. Hakkında ruhsatsız tabanca bulundurmaktan işlem yapılan İsmail Çelik’in herhangi bir parti veya örgütle bağının tesbit edilemediği belirtildi. Diğer saldırgan 22 yaşındaki Uğur K.’nın da işsiz olduğu ve sabıkasının bulunmadığı belirlendi. Uğur K.’nın Ahmet Türk’ün bindiği otomobilin arkasından taş attığı için gözaltına alındığı öğrenildi. Yapılan ilk incelemede herhangi bir örgütle bağı bulunamadı.

Polisler görevden alındı

Samsun Valisi Güzeloğlu, akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklama ile İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cemal Issı ile Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Murat Alkan’ın görevlerinden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Bulanık’ta 2 kişi ölmüştü

DTP’nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine yurdun birçok yerinde protesto edilmişti. 15 Aralık’ta Muş’un Bulanık ilçesinde yaşanan olayda Turan ve Metin Bilen kardeşler, gösteriler sırasında baskılara rağmen kepenk kapatmamış, gerginlik üzerine kalaşnikofla ateş açmışlardı. Kemal Ağcan ve Necmi Oral isimli iki kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı olaylarda Bilen kardeşler için “haksız tahrik altında kasten adam öldürme”, “adam yaralama”, “meşru savunma kapsamında adam öldürme” suçlarından 80 yıla kadar hapis cezası isteniyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir