İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alparslan Kuytul Ve Furkan Vakfı Tehlikesi

Son günlerde internette Furkan vakfının kurucusu olan Alparslan Kuytul adlı bir şahsın videoları dolaşmaktadır. Bu şahsa ve vakfına karşı müminleri uyarmayı bir kardeşlik vazifesi olarak görüyoruz. Bilindiği üzere Ehli Sünnet dışı sapkın görüşlere sahip kişiler hakkında tehlikesinden sakındırmak için uyarmak gıybet kapsamına girmemektedir.
Son zamanlarda Cübbeli Ahmet Hoca’nın da vesilesiyle, Ehli Sünnet karşıtı sapkın görüşlere sahip bir çok sözde hocanın foyası meydana çıktığı sizce de malumdur. Y. Nuri Öztürk, M. İslamoğlu gibi Ehli Sünnet dışı sapkın görüşlere sahip şahısların pilinin bitmekte olduğunu anlayan bir takım karanlık çevreler piyasaya Alparslan Kuytul gibi yeni tehlikeler sürmekte ya da bunları memnuniyetle desteklemektedir.  

Allah Resulu (sallalahu aleyhi

vesellem) buyurdular ki, “Müminin firasetinden (derin kavrayış) sakınınız. Çünkü o Allah’ın nuruyla bakar.”

Peki bu firasetle baktığımız zaman Alparslan Kuytul’dan neden uzak durmalıyız?

 

 

 

 

 

 

  

 

 1. Alparslan Kuytul gerçek anlamda bir ilim sahibi değildir. Herhangi muteber bir Ehli sünnet aliminden icazet almış değildir. Sözde rabbani tarz adı altında kendi kuruntularını insanlara ilim diye yutturmaktadır. Yani herhangi bir İslami kaynakla bağlantısı yoktur, ipi kopuktur. Bu noktada el-Ezher mezunu olduğunu hatırlatanlara şunu söyleriz. El-Ezher Ünivertesi Osmanlı’nın son zamanlarında masonların kurduğu, Abduh gibi sapıkların rektör olduğu, zalim Mısır yönetiminin etkisi altındaki bir fitne yuvasıdır. Yani Ehli Sünnet nazarında muteber bir ilim merkezi değildir. Hatta öyleki bu üniversite Fransa’daki başörtüsü yasağının sürmesi için Fransa devletine fetva verecek kadar da alçalmıştır.
 2. Malum olduğu üzere şeytanın şöyle bir yöntemi vardır; yanlış, sapkın bir şey söyleyeceği zaman bu yanlışın yanına 9 doğru katar da öyle söyler. İnsanlara 9 doğrunun hatrına 1 yanlışı kabul ettirir. Oysa ki doğruları muteber kaynaklarda bulmak zaten mümkündür. Hatta Peygamberimiz Tevrat ve İncil de bazı doğrular olmasına rağmen tahrif edildikleri için o kitapları okumayı yasaklamıştır. Furkan vakfının internet sitesindeki öncü şahsiyetler bölümünde de görüleceği üzere
  (http://www.furkanvakfi.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=16&Itemid=57 ) Alparslan Kuytul müminlere örnek olarak İbni Teymiye, İbni Kayyım, Seyit Kutup ve Mevdudi gibi şahısları göstermektedir. (Tepkiler üzerine bir ara İbni teymiye ve talebesi ibni Kayyım bu bölümünden kaldırılmış ancak diğerleri durmaktadır ancak bunun ne niyetle yapıldığu meçhuldür.) İbni Teymiye Allah’ı (haşa) yaratılmışlara benzeten, Kuran ’da açık ayetler olmasına rağmen cennet ve cehennemin sonsuz olduğunu inkar eden bir kimsedir.  

  َالِدِينَ نَصِيرًا فِيهَا أَبَدًا ۖ لَا يَجِدُونَ وَلِيًّا وَلَا Hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), lâ yecidûne veliyyen ve lâ nasîrâ(nasîren). Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. Hiçbir dost, hiçbir yardımcı bulamayacaklardır.(Ahzab 65)

  Nedense başka alim yokmuş gibi İbni Teymiyeyi ısrarla savunanlar acaba neye hizmet etmeyi amaçlamaktadırlar?

  Seyit Kutup ise mezhepsizdir. Mevdudi’nin ise şia sempetizanı ve sahabe düşmanı olduğu ilim sahibi herkesce malumdur. Mahmud Efendi hazretleri (k.s.) “Seyid Kutup ve Mevdudinin kitaplarını okuyanlardan razı değilim” buyurmuşlardır.

   

 3. Alparslan Kuytul kunuşmalarında çalgının günah olduğunu söylemesine rağmen söz konusu Alparslan Kuytul’un kişiliğini övmek olunca (abartılı bi şekilde) Furkan vakfının internet sitesinde (http://www.furkanvakfi.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1263:hocaefendiden-goeruentueler-2&catid=108:secme-goeruentueler&Itemid=228 – sinevizyon daha sonra bu linkten kaldırılmış ama nereye taşınmış bilmiyoruz, zaten sitede ve vakıfta müzik kullanmakta hiçbir beis görmediklerini göreceksiniz-tiyatro vs.) her türlü müzik aletinin kullanıldığı sinevizyonlar mevcuttur. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Yani hedefe giden her yol mübahtır anlayışı…
 4. Yine bu şahıs onca Ehli Sünnet alimini hiçe sayarak siyasetin, belli kademelere gelerek devleti yönetmenin, bunun için mücadele etmenin haram (belki de küfür) olduğunu, kaymakam olmanın bile caiz olmadığını savunmaktadır. Oysa ki yine bu şahıslar devletin izni ve kontrolünde vakıf kurmakta ve T.C. kimliği taşımaktadırlar. Eğer tutumlarında samimi iseler ellerine silah alıp dağa çıksınlar. Cihadın edebiyatını yapmakla mücahid olunuyorsa vay halimize… Bu gibi kuruluşların faaliyetleri ancak gürlemekten ibarettir, bir damla yağmurları yoktur. Yok eğer bu zamanda ve zeminde cihad tebliğle olur diyorlarsa; onun en alasını İsmailağa-Nakşi-Halidi kolu gibi tarikatlar, Cübbeli Ahmed Hoca gibi hocalar, Milli Görüş kuruluşları gibi kurumlar yapmaktadır. O zaman müslümanların gücünü dağıtmayı bıraksınlarda bu köklü merkezlere destek olsunlar.

  Allah resulu (sav) buyurdular ki; “Zamanın imamına biat etmede

   

   

    

  1. n ölen cahiliye ölümü üzere ölmüş olur. Allah’ın (cc) rahmeti cemaat üzerinedir. Cemaatte rahmet ayrılıkta gazap vardır.”

   

 5. Bir konuşmasında haddini aşarak Ehli Sünnetin Kalesi olan Cübbeli Ahmet Hocamıza dil uzatması ise rengini iyice belli etmiştir. (http://video.yahoo.com/watch/5744844/15047144) Zira bir kişinin Cübbeli Hoca’yla uğraşması için Ehli Sünnet vel Cemaat’in tertemiz yoluyla bir problemi olması gerekir! ALPARSLAN KUYTUL BİZİM MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZDİR, İMANINDAN DOLAYI KENDİSİNİ SEVERİZ. AMA MÜMKÜNSE MÜMİNLERE ÖNDERLİK YAPMA İŞİNDEN VAZGEÇSİN! HER ÖNÜNE GELEN HOCALIK DA YAPAMAZ LİDERLİK DE. KENDİSİ BİR İLİM ADAMI CİDDİYETİNDEN UZAK BİR KİMSEDİR. HELE CÜBBELİ HOCA HAKKINDAKİ O TUZAK SORUYA CEVAP VERİP CÜBBELİ HOCAYI KARALAMASI, SATAŞMASI BUNU KESİN BİR ŞEKİLDE ORTAYA KOYMUŞTUR!

Tüm bunlardan 2 sonuç çıkmaktadır; ya bu şahıs yeni bir 28 Şubat aktörüdür, ya da aşırı derecede kendini beğenmiş bir megolamandır. Daha önceki sapık hocaların da çıkışlarında aynı yöntemin uygulandığını hatırlatır, kardeşlerimizin bu yeni duruma karşı tedbirli olmaları gerektiğini belirtiriz. Sonra pişmanlık fayda vermeyebilir. Günah bizden gitti…

Ek Yazı 1 (MGM)

Parti ile Cözüm olduguna İnanmayan Alparslan K.

1- Adana Anadolu Genclik dernegin de (mahalle tems.) gittiniz. Siyasetle olmaz peki neden Siyasi parti ile yakınlıgı bulunan kuruluslara irtibat kuruyor ve ziyeretlerde bulunuyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-Adana Kalem vaklfında yapılan ortak yapılması planlanan güclü bir Irak mitingi icin Adana da bulunan vakıfların derneklerin ve cemaatlerle ortak mitinge katılma da istisare de cıkan karara uymadınız. ve kendi cemaaatiniz e isim üzerinde anlasamadık dediniz.yoksa istisareye de mi tarafsızsınız.

 

 

 

 

3- Bir cok sohbetlerinize katıldım orada akp ve devlet aleyhinde konusuyorsunuz. akp nin politikjalarını elestiriyorsunuz 2002 ve 2007 secimlerinizde Akpnin musahit ve sandık yönetim kurulu üyesi Furkan vakfınızın adamlarından cıktı.

3-A) Bir sohbetinizde bulundugumda orada söyle demistiniz hayatımda kıldıugım en güzel namaz mısırda İhvan-ı müsliminle demistiniz. ihvanı müsliminin mısır ( firavun ) sisteminde bir cok milletvekili vardır siyasi olarakta partileri vakıfları yardım kurulusları vardır.bir cok cevreden ıhvanı müslimin icin mısır milli görüsü denmekte iken sohbetlerinizde de bolca bahsediyorsunuz. 

4-hadi türkiyede ki siyasi hareketleri desteklemiyorsunuz. Peki internet sayfalarınızda Hiz-but tahrir i destekliyorsunuz. tahrir’in Türkiye sorumlusu ( temsilcisi ) Hiz-but tahririn siyasi fikri v.s v.s v.s hareket oldugunu basın a acıkladı. siz simdi kendinizle celisiyorsunuz.

5-Furkan vakfının zayıf oldugu illerde diger vakıflarla beraber hareket ediyorsunuz. Vakfınızın güclü oldugu illerde neden diger cemaatleri yok sayar davırlar icerisindesiniz.

6-Dinde siyaset yok söylemleri ile taraftar toplayıp sonrada siyasi alanda temsil güc ve memuriyet kazanıyorsunuz.

7-Teskilatınızı kurdugunuz yıllarda Milli Genclik Vakfında Bulunan Abilerden cok destek aldınız bugun helen icerinizde bir cok insan eski mili genclik vakfı ve Anadolu genclik derneginden ikin siz onlar aleyhinde konusuyorsunuz.

8-Soru sormak icin verdigim soru kagıdı nicin size hic ulasmadı arkadslarımın yolladıgı sorulara cvp alamadın kursunun kenarında oturan arkds neden soruları okluyor ve onun ön gördügü sorular sıze geliyor.

9-Milli Görüs hakkında ne dusunuyorsunuz sorusuna hic cvp alamadım sizden.

10- Bu arada Milli Görüs bir idoloji degildir. İslam Görüsüdür.

Ek Yazı 2

DEVLET BİZİM REJİM ONLARIN MÜHİM OLAN DEVLETE ZARAR VERMEDEN REJİMİ DÜZELTMEKTİR. ZİRA DEVLET MİLLETTİN TA KENDİSİDİR!

BU DÜZEN TAĞUTİDİR DİYEREK SİYASETTEN VE MİLLİ GÖRÜŞTEN UZAK DURMA BAHANESİNİ (KILIFINI) BULANLARA BAZI TAVSİYELERİMİZ

O halde Alparslan Kuytul beyefendiye ve onungibi düşünenlere büyük görevler düşüyor .
-1,5 milyar islam aleminin bir araya gelmesi ALLAH(CC) ın emridir hemen toplayın .

-Düşmanın silahı ile silahlanmak ALLAH (CC) ın emridir ,buna göre teknolojiden ekonomiye ve her türlü alanda silah olarak kullanılacak ne varsa icat ve imal edin ,kafanıza yiyeceğiniz nükleer bombalara karşı sizlerde daha mükemmel silahlar yapın

-İslam coğrafyasında akan kanları durdurun .Faiz zulümdür engelleyin

-Tağuti düzenlerde zina ,içki ,kumar ,fuhuş ve her türlü melanet yasaldır müdahale edin .

-Madem ki bu düzen tağuti bir düzendir ,o halde bu düzene bağlı tüm kamu kurumları da onun bir şubesidir .Bu nedenle çocuklarınızı okullara göndermeyin.
-Vergi dairelerinde ,bankalarda hiç bir işiniz olmasın , bir velayet ve hukuk davası söz konusu olduğunda tağutun mahkemelerinde hak aramayın .

-Başta kimlik kartlarınız olmak üzere iptal edin ve hemen bu ülkeden hicret edin .Kurulu düzeninizin bozulması endişesine asla kapılmayın

-Tanımadığınız ve ömrünüzde görmediğiniz insanların islami yaşantıları hakkında bilmeden zan üzere yorum yapmayın .

-Siyonizm ve siyonistler üzerine ve tüm dünyada adaleti sağlayacak tedbirleriniz nelerdir ?Milli Görüş camiasının ortaya koyduğu gibi net ve somut örnekleri detaylı olarak bize de yazın .

-Hangi cemaata ve hangi lidere bağlıysanız onu da açık açık yazın .

-Bütün dünya insanlığının ve insanların başına debelleşmeş olmuş devletler üstü sionist şeytan şebekelerini yok edin ( yok etmekten vazgeçtik projelerinizi detaylı olarak bu güne uyarlayıp netleştirin ) bizde sizi alkışlayalım olurmu sevgili tek başına mücadele etmekle yetinen kardeşlerim?

Bir kez daha hatırlatmakda fayda görüyorum .İlim ve islami esaslara dayalı ,insanların ihtiyaçlarına uygun ve uygulanabilir bölgesel projeler ortaya koymuş olsak bile bu fazla bir şey ifade etmeyecektir .Çünki ya bütün dünya düzenini değiştirip düzeltecek imkan ,iktidar (muktedir ) ve alt yapı oluşturulması gerekmektedir ya da aksi halde bir köyü dahi dönüştürecek proje ve oluşumlara siyonist düşünce sahipleri ve işbirlikçileri izin vermeyeceklerdir . İşte bu nedenle vakıf ,dernek ,parti ve hükümet planı ile sınırlı değil dünya çapında düşünüp değerlendiren ,dengeler kurabilen yüksek bir beyine ve gerçek bir lidere ihtiyaç vardır .Vakıf ,parti ve hükümet gibi araçlar da bu amaç için kullanılmalıdır .Sömürü ve sindirme üzerine kurulu Batı medeniyeti ve bunların kumanda merkezi olan siyonist zihniyet ve bunların güdümündeki işbirlikçi hükümetler şeytanın başarısında büyük bir rol oynamaktadır .ABD ve AVRUPA devletleri kalkınmışlığının temelinde asırlar boyu Afrika ve Asyanın yağmalanan zenginlikleri ile mazlumların ve de müslümanların alın teri bulunmaktadır .Onlar siyonist ve emperyalist düşüncelerinin idamesi için NATO gibi askeri kuruluşlarıı ,BM ‘ler gibi haksızlık dağıtan kuruluşları ,Dünya bankası ve İMF gibi sömürü kuruluşlarını AB gibi ortak pazarlarını ,euro ve dolar gibi ortak para birimlerini oluşturmuşken 1,5 milyar islam alemi ve mazlum haklar dağılmışlığın ve ezilmişliğin pençesinde kıvranmakta dünyanın her yerinde müslüman ve mazlum kanları akmaktadır .Öyle ise
1- İslam birleşmiş milletleri
2- İslam ortak savunma paktı
3- İslam ortak pazarı
4- İslam ortak para birimi
5- İslam eğitim ve işbirliği kurmadan bu dertlerden kurtulmak ve bozuk dünya dengelerini rayına oturtmak mümkün olmayacaktır .İşte bu işleri planlayan ,projelendiren ,başlatan ve başaran bir lider olmalıdır .Bu lider de Allah ‘ın bu ümmete bir lutfü olarak hemen yanı başımızda durmaktadır .Büyük dava önderlerinin kıymetini anlayamayanlar onların hayat boyu hazırladıkları alt yapının ve mücadelelerinin gerçek değerini yıllar sonra bile olsa eninde sonunsa anlayacaklardır…

Klavye Mücahitleri [http://www.facebook.com/KLAVYEMUCAHIDLERI]

http://www.facebook.com/photo.php?pid=14812817&id=235012790716&fbid=10150272528025717&ref=mf

Sonsöz: Hak geldi, batıl yok oldu! Batıl yok olmaya mahkumdur.(İsra 81) Bu metni arkadaşlarınızla paylaşın…

 abdullahfurkan.wordpress.com

3 Yorum

 1. Haşim Haşim 5 Temmuz 2011

  Allah sizi ıslah etsin.
  Size selam bile vermiyorum.
  Siz İslam a nifak tohumları sokmaktan bir işe yaramıyorsunuz.
  O söylediğniz cübbeli kişi için söylenen,çevresinde bizzat bulunarak gören kişilerin anlattıklarını dinleyebilseydiniz keşke.
  İnsanlara bu kadar kolay iftira atmanıza hiç şaşırmıyorum.
  Sizin gibiler hep olacaktır.
  Mustafa İSLAMOĞLU
  Alparslan KUYTUL
  Ahmed KALKAN
  Ramazan KAYAN
  Necmettin IRMAK
  Sadi YÜKSEL

  ben ve bizim gibi tevhidi şuura sahip müslümanlar da olacaktır!

  Allah sizinle hesabımız mahşeri huzurda görsün.

  • Selçuk Çatalkaya Selçuk Çatalkaya Yazar | 13 Temmuz 2011

   Ben size veriyorum . Selamün Aleyküm. Sevgili Kardeşim Bak şimdi Burada Çok yanlış düşünüyorsun. lakin senide anlarım. burada Cübbeli Ahmet Hoca’nın sohbetlerini paylaşmak ona tapmak Değildir… Cübbeli Ahmet hocan’ında insanı şirke götüren ve 2 yüzlü bir kaç sohbetine tanıklık yaptım. yalnız bu bahsettiğin insanların her kelimesi şirk. Peygamber Efendimiz (s.a.v) hakkında işi bitmiştir şeklinde konuşma yapan. yada ingiliz ajanlarının gazına gelip uydurma hadis yazan teymiyye gibi insanların sözleriyle amel eden. Şeyhe kötü diyip kendilerine Baba lakabı takan hocalar peşinde gitmek yanlıştır. İslamiyet ne abdullah kuytulda nede Cübbeli Ahmetin tekelindedir.. Sen arkasında koştuğun insanları birde ingiliz arşivlerinden araştırırsan daha net sonuçlar elde edebilirsin. Allah seni ıslah etsin hıdayet versin İnşallah. Allah yardımcımız olsun Cümlemizin…

 2. savaş savaş 16 Temmuz 2011

  bu kadar mı sallar insan ya yuhh!!!ıftıracıııııı senııııııı ruhul furkanın ızahat kısmının bkara tevsırındekı 6 paragrafını oku bakalım hangı dınden gelmıs o hukum yahuuu!….yazıkkkkkkkkk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir