İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİR MİLLETİN KURTULUŞU

Çanakkale büyük Türkün uyanışı.O nadir halkın sessiz,umutsuz bekleyişinin bittiği,artık huzurlu günlerin vaad edildiği,tarihe kanlı harflerle yazılan,vatan sevgisinin vermiş olduğu güç ile kazanılan büyük destan.

Genç,yaşlı herkes o büyük inançları ile düşmanın karşısına elinde silahı,belinde hançeri ile dikilip göz göze diz dize savaşarak ebedi aleme intikal etmiştir o büyük vatan bekçileri.

Soğuk cephe sırtlarında vatan dediler.Vatanları namusuydu,vatan kaybedilince yaşamanın ne manası vardı ki…Gözlerini kırpmadan verdiler canlarını.Her dakika siperde bedrin aslanları gibi dimdik ayakta beklediler.

Düşman ile aralarında metreler bazen ise karışlar vardı.O şanı büyük Türk askeri başını sipere dayamış komutanından gelecek hücum emrini bekliyordu.Kalbi iman ile dolmuştu.Yemin etmişti bir kere vatanına,namusuna göz koyan düşman askerlerinin ellerini kırmaya,alt etmeye.Hiç bir kuvvet durduramazdı artık onu.İşte o iman,büyük asalet sadece Türk askerine aitti.

Hep birlikte yalvarmışlardı Allah’a muzafferiyet için.Tek bedende tek yürek olmuştu çünkü emindi Mehmetçik zaferden.İmanı,gücü ile saldırdı o gün şanlı Türk evladı.Alt etmişti düşmanını.Artık kimse dokunamazdı vatanına,kimse göz koyamazdı namusuna.

Bugün biz o büyük ecdadın torunlarıyız.Vatanın her karışında kanı olan,vatanı için canından,ailesinden,evladından vazgeçen o büyük ecdadın hediyesidir bu vatan.Kimsenin kirli elleri dokunmasın diye savaştılar Çanakkale’de…

Onlar bize tam bağımsız bir ülke bıraktılar.Bu güzel ülke artık bizim bir emanetimizdir.Hiçbir Türk evladı ecdadının emanetine hıyanet etmez.Canı pahasına onu korur,savunur ebediyeti için savaşır.

İşte büyük Türk evladı.Bu vatan bize zorluklarla şanlı ecdad sayesinde emanet kaldı.Sende bu emanetçilerden biriysen bekçiliğini canın pahasına yap,emanetine sahip çık.

Çünkü Çanakkale torunu olmak bunu gerektirir. ERSİN ALAKUŞ

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir