İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dmoz’a Kabul Edilmenin Kuralları

  • Site açıklaması kısmına az ve öz bir cümle ile başvurmanız kolay kabul edilmenizzi sağlayacaktır. İmla ve yazım yanlışı olmamasına özen gösterin. Sitenizi yüceltici ifadelerde bulunmayın: Örn; “en güzel site budur, en popüler biziz…” gibi ithamlar bulunan açıklama ile kabul edilmeniz zordur.
  • Doğru kategoriyi bulmaya özen gösterin. Bildiğiniz gibi dmoz soyağacı gibidir. Her yerin bir yere uzanır, her kategorinin bir alt dalı vardır. En doğru kategoriyi bulmanız ve başvurmanız size avantaj sağlayacaktır. Bunu yaparken Dmoz’lu rakip siteleri inceleyin. (Ek not: Bu incelemede seo açısından diğer siteleri de bakmanız yararlı olacaktır.)
  • Başvurduğunuz kategorideki site açıklamalarını inceleyin. Eğer açıklamanız kabul edilmediğinde oradaki açıklamaların karması şeklinde (fakat özgünleştirerek) bir açıklama ile başvurmayı deneyin.
  • Siteniz ile ilgili bilgilerde yanlış bilgi vermeyin, yanıltıcı açıklama kullanmayın. Dmoz’da amacınız sadece kayıt olmak olsun, hit almak veya orada nam salmak gibi bir amaç olamaz. Sadece kaydolup backlinksel açıdan bir avantaj içine girmek olsun.
  • Üst üste bir çok kez başvurmayın. Bu editör gözünde site itibarınızı düşürür ve onaylamayı etkileyebilir. Ondan 1 ay içinde kabul edilmezseniz bile bi’ 1 ay daha bekleyin. Çok sabırsız davranmayın.

Kaynak: http://www.seoliz.com/dmoza-kabul-ed…-noktalari.htm

ALINTIDIR.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir