İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Generallerin Terörist Akrabaları

Vakit şok bir listeye ulaştı. Listeye göre TSK bünyesinde general, albay ve daha başka rütbelerdeki onlarca subayın PKK, Dev-Yol, TKP/ML ve DHKP/C gibi terör örgütüne üyelikten yargılanan akrabaları var…

Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ`un oğlu Murat Başbuğ`un Hasan Lala adlı bir PKK sanığı ile arkadaşlığıyla ilgili “Başbuğ`un oğlu PKK sanığı ile” başlıklı haberi gündeme bomba gibi düşen Vakit, şimdi de bir şok listeye ulaştı.

Listeye göre, TSK bünyesinde general, albay, yüzbaşı rütbesinde onlarca subayın PKK, Dev-Yol, TKP/ML gibi terör örgütlerine üye akrabaları var. Vakit`in ulaştığı listede, hangi subayın hangi yakınının hangi yasadışı örgüt üyesi olduğu sıralanıyor. Listede bu subay yakınlarının TC numaralarının yanı sıra, tüm yasadışı faaliyetlerine dair bilgi yer alıyor. Listede 10`a yakın general, onlarca albay ve çok daha fazla sayıda binbaşı, yüzbaşı ve başçavuş rütbesinde subay ve astsubayın adı geçiyor. PKK`dan Dev-Yol ve TKP/ML`ye kadar pek çok terör örgütü isminin geçtiği listede, subayların bu kişilerden kimisi kardeşi, kimisi eniştesi, kimisi kuzeni… Bu subay akrabalarının birçoğu PKK üyeliğinden hüküm giymiş. Ve daha neler neler…

BU İSİMLERE GÜVENLİK SORUŞTURMASI YAPILMIYOR MU?

Subay ve astsubayların uzaktan akrabalarının bile didik didik araştırıldığı; bu araştırmalar neticesinde binlerce subay ve astsubayın “irticai faaliyet”ten yargısız sualsiz ihraç edildiği TSK`da, yasadışı sol ve bölücü örgütlerde görev alan akrabaları bulunan personel hakkında ne gibi işlem yaptığı sorgulanıyor. http://isbirlikcilericimizde.wordpress.com/ adresli internet sitesinde yayına konulan listede adları yer alan subaylar ile subayların yakınları oldukları iddia edilen kişiler şöyle:

TÜMGENERAL TEVFİK ÖZKILIÇ`IN YAKINLARI

Bacanağı Cemil Polat: Terör örgütü PKK`ya yardım ve yataklıktan gözaltına alınmış, teröristbaşının avukatı sıfatıyla duruşmalara katılmış.

TUĞGENERAL ALPARSLAN ERDOĞAN`IN YAKINLARI

Dayısının oğlu Adil Korkmaz: Yasadışı Dev-Genç örgütü üyesi. Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı 1 Nolu Askeri Mahkemede yargılanmış.

Eşinin kuzeni Zümrüt Öztürk: Yasadışı TKP/ML örgütü üyesi.

Eşinin kuzeni Güneş Terzi: TÖBDER üyesi olan Güneş Terzi, görev bırakma, izinsiz gösteri düzenlemek, kamu düzenini bozmak ve çeşitli ideolojik faaliyetlerinden dolayı Sıkıyönetim Komutanlığı Erzurum 1 nolu Askeri Mahkemede yargılanarak hapis ve ağır para cezasına çarptırılmış.

Bacanağı Yavuz Usanmaz: HADEP Ardahan İl başkanlığı yapmış, hakkında terör örgütü PKK sempatizanı olmak, örgüt militanlarına yardım ve yataklık etmek, örgüt adına köy komiteleri ve meclisleri oluşturmak suçlarından dolayı Ardahan Cumhuriyet Savcılığı`nca yasal işlem yapılmış.

Eşinin kuzeni İbrahim Ekinci: 15 yıl hapse mahkûm olan bir TKP/ML mensubu.

TÜMGENERAL ALAEDDİN ÖRSAL`IN YAKINLARI

Yeğeni Osman Örsal: Yasadışı terör örgütü THKP/C üyesi. Çeşitli cezalara çarptırılmış bir isim.

İbrahim Ulvi Demirel: Yengesinin kardeşi. Terör örgütü PKK`ya yardım ve yataklıktan hakkında yasal işlem yapılmış bir isim.

TÜMGENERAL ÜMİT ŞAHİNTÜRK`ÜN YAKINLARI

Amcaoğlu Metin Şahintürk: Yasadışı TDKP / DEV-SOL örgütü üyesi. Yasadışı TDKP örgütüne üye olmak, mevcut anayasal düzeni değiştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmak suçundan Zonguldak Kdz. Ereğli ilçesinde gözaltına alınmış.

Amcaoğlu Sedat Şahintürk: Yasadışı DHKP/C – DEV-SOL militanı. 1986 yılı içersinde DHKP/C davasında göz altına alınmış.

Bir diğer amcaoğlu Zafer Şahintürk: DEV-SOL örgütü militanı. 5 yıl ağır hapis cezası ile cezalandırılmış.

Halaoğlu Mehmet Fatih Sönmez: Çeşitli tarihlerde Adana ve diğer illerde adam öldürmek, silahlı eylem yapmak, banka soymak, bomba atmak, bildiri dağıtmak, bombalı pankart asmak, ideolojik maksatla adam kaçırmak suçlarından Adana Synt. Kom. lığı askeri mahkemesince ömür boyu hapse mahkûm edilmiş.

TÜMGENERAL NAZIM ALTINTAŞ`IN YAKINLARI

Gülçin Akyüz: Kuzeni. Yasadışı MLKP/KGÖ örgüt yanlısı.

Yunus Dillioğlu: Annesinin amcaoğlu, 5 yıl hapis alan bir TKP örgütü üyesi.

Emrullah Dillioğlu: Annesinin amcaoğlu, anayasal düzeni yıkma amacında olan TKP ve Dev-Sol terör örgütü üyesi. Birçok kez tutuklanmış.

Haydar Ülker: Annesinin dayıoğlu, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kastetmekten 5 yıl hapis cezası alan THKP/C örgüt mensubu.

Hayriye Ülker: Annesinin dayı kızı, yurtdışına çıkışı yasaklanan DHKP/C terör örgütü üyesi.

Mahmut Yoloğlu: Dünürü, PKK uzantısı AlaRızgari örgütü üyeliğinden sorgulanmış bir isim.

TÜMGENERAL RAİF AKBAŞ`IN YAKINLARI

Yeğeni Fehime Bahçecioğlu: Suriye adına casusluk yapan Ecevit Bahçecioğlu`nun yengesi. THKP/C üyesi Ecevit Bahçecioğlu, aynı zamanda HADEP delegesi.

Yengesinin kardeşi Münir Hocaoğlu: İdam cezasına çarptırılan THKP/C mensubu.

Salih Tümkaya, halasının damadı: Yasadışı MLKP örgütü adına Hatay-İskenderun`a bağlı belde ve köylerde çeşitli bildiri ve afiş dağıtmaktan gözaltına alınmış.

Meriç Mirioğlu, yeğeni: Bölücülük yaptığı gerekçesiyle kapatılan Anadolu Üniversitesi Yeni Öğrenci Derneği üyesi.

TUĞGENERAL HÜSMEN AKDENİZ`İN YAKINI

Kuzeni Osman Arda: Yasadışı sol örgütlerden Dev-Sol adına yürüttüğü faaliyetlerden ötürü birçok kez soruşturma geçirmiş.

TUĞGENERAL ÜNAL AKBULUT`UN YAKINLARI

Nuran Akbulut, yengesi: 12 Eylül öncesi ideolojik olaylara karışmış, 28.11.1978 tarihinde ideolojik nedenle darptan Cumhuriyet Savcılığınca hakkında yasal işlem yapılmış.

Muzaffer Atasoy, kuzeni: Devrimci Öğretmenler Grubu mensubu. Amasya Gümüşhacıköy Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanarak ağır para cezasına çarptırılmış.

Bekir Kaya, kuzeni: Yasadışı THKP/C örgütünün uzantısı olan Dev-Sol mensubu, örgütsel faaliyetlerinden dolayı 27.11.1980 tarihinde Sıkıyönetim Komutanlığınca tutuklanmış ve Askeri Mahkeme`de yargılanmış.

Muharrem Akbulut, kuzeni: 12 Eylül öncesi ODTÜ öğrencisi olup ODTÜ`deki anarşi olaylarına karışmış ve bundan dolayı da 12 Eylül sonrası Sıkıyönetim Komutanlığınca gözaltına alınmış bir isim.

Güner Kizir, kuzeni: Yasadışı TDKP örgütü mensubu. PKK örgütü lehine slogan atıp ateş yakanlar arasında yer almış.

Hüseyin Alpaslan, kuzeni: Yasadışı THKP/C Dev-Yol örgütü mensubu. Amasya Gümüşhacıköy Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanarak ağır para cezasına çarptırılmış.

Yaşar Akça, kuzeni: TÖBDER üyesi olarak 24.08.1979 tarihinde güvenlik kuvvetlerine taşlı, sopalı, silahlı saldırıda bulunmak ve slogan atmaktan dolayı hakkında yasal işlem yapılmış.

İsmail Alpaslan, kuzeni: THKP/C mensubu.

Aşur Yılancı, kuzeni: Devrimci İşçi Köylü Gençlik Derneği üyesi olup 25.10.1978 ve 26.02.1979 tarihlerinde ideolojik darptan tutuklanmış.

Vaner Alkaç, kuzeni: Yasadışı THKP/C Dev-Yol örgütü mensubu.

Canan Doğan, kuzeni: Yasadışı TKP/ML örgütü mensubu.

Gürsel Karadağ, yengesinin amcası: Yasadışı THKP/C Dev-Yol örgütü üyeliğinden hakkında yasal işlem yapılmış.

Subay ve astsubayların uzaktan akrabalarının bile didik araştırıldığı, bu araştırmalar neticesinde onlarca, yüzlerce subayın “irticai faaliyet”ten sorgusuz sualsiz ihraç edildiği TSK`da, nasıl oluyor da akrabaları terör örgütlerinde yer alan personel için bir işlem yapılmıyor?..

Diğer komutanların yakınları

ALBAY ABDÜLNACİ GERÇEK`İN YAKINI

Mustafa Düzgün, eşinin amcası: Terör örgütü PKK üyesi.

ALBAY ABUZER TAŞTAN`IN YAKINLARI

Halil Taştan, amcaoğlu: PKK`nın dağ kadrosundan.

Ali Taştan, amcaoğlu: PKK`nın dağ kadrosundan.

Mehmet Emin Taştan, amcaoğlu: PKK`nın dağ kadrosundan.

ALBAY AYTEKİN TURAN`IN YAKINI

Dayısı Servet Yaşar: PKK terör örgütü üyesi.

ALBAY BEKİR İGAN`IN YAKINLARI

Dayısı Nusret Ülker: Terör örgütü PKK üyesi.

Kuzeni Nusret Bakış: Terör örgütü PKK üyesi.

ALBAY HAŞMET REFİK OKUTAN`IN YAKINI

Kardeşi Hüdaverdi Okutan: Dev-Yol üyesi.

ALBAY KUBİLAY BALOĞLU`NUN YAKINI

Eniştesi Burhan Çiftçi: Terör örgütü PKK üyesi.

ALBAY RAFET YAVUZ`UN YAKINLARI

Eniştesi Tacettin Öztürk: PKK üyesi, ağır hapis cezaları almış.

Eniştesi Serhat Öztürk: PKK üyesi, çeşitli bombalama olaylarına karışmış.

ALBAY SERVET HERDEM`İN YAKINI

Kardeşi İhsan Herdem: Dev-Sol üyesi.

ALBAY SEYFETTİN ERYILMAZ`IN YAKINI

Eniştesi Süleyman Yelim: Terör örgütü PKK üyesi.

ALBAY ZAFER KARAKÜTÜK`ÜN YAKINI

Cemal Kılıç, kuzeni: Yasadışı Dev-Yol üyesi.

ALBAY İBRAHİM BACAK`IN YAKINI

Kuzeni Dursun Bacak: Terör örgütü PKK üyesi.

ALBAY İLKER HANÇER`İN YAKINI

Eniştesi Aziz Koç: Yasa dışı Dev-Sol üyesi.

ALBAY MEHMET BAHADIR URHAN`IN YAKINLARI

Eniştesi Fadıl Ay: PKK üyesi.

Eski eşi Zekiye Urhan: Terör örgütü PKK`nın İzmir`deki yapılanmasında önde gelen isimlerden, kağıt üzerinde boşanmışlar, ancak aile hayatlarını sürdürdükleri iddia ediliyor.

ALBAY CABİR DENİZ SEYRAN`IN YAKINI

Kardeşi Ali Seyran: PKK üyesi. 1918SA/33 : S : Kaçakçılığın men ve takibine dair kanun kapsamında ağır para cezasına çarptırılmış.

ALBAY NUSRET HATIRNAZ`IN YAKINI

Yeğeni Devrim Hatırnaz: DHKP/C üyesi.

ALBAY İ.HAKAN AKMAN`IN YAKINI

Kuzeni İlhan Kamil Turan: THKP/C ve DEV-YOL üyesi.

BİNBAŞI İSMAİL ERSÖZLÜ`NÜN YAKINLARI

Karısının dayısı Hüseyin Erbil: PKK üyesi.

Kayınvalidesi Fidan Özbey: PKK üyesi.

ALBAY ÇETİN ÖZBEK`İN YAKINI

Abdulaziz Karabağ, kuzeni: Çeşitli bombalama olaylarına karışan PKK üyesi.

HAK. KD. ALB. ALI RIZA BILDIK`IN YAKINI

Amcası Şeyho Bildik: PKK üyesi olmaktan Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı`nca tutuklanmış. Şeyho Bildik aynı zamanda Adıyaman HEP merkez ilçe teşkilatı üyeliği de yapmış. Ayrıca, THKO örgüt mensuplarına Malatya bölgesinde silah temin etmekten ve bunların faaliyetlerine iştirak etmekten dolayı yakalanarak tutuklanmış.

Kuzeni Keko Aykut: TKP/ML sempatizanı. Keko Aykut, yasadışı TKP/ML-TİKKO örgütü üyesi olmaktan tutuklanmış.

Eşinin amcası Hasan Abuş: PKK`nın dağ kadrosunda görev yaparken daha sonra şehre inerek dağ ile irtibatı sağlayan şehir kadrosu militanlarından.

YÜZBAŞI GÖKŞİN AYTÖRE`NİN YAKINI

Amcası Musa Alkaş: PKK üyesi.

VAKİT

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir