İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Komunizm , Darwinizm ve Din

Thammasat Üniversitesinden bir gurup sol görüşlü öğrenci halkın içinde astıkları bir başka öğrenciden intikam alırken – Bangkok – Tayland – 1976

Kendilerini her fırsatta halkçı, emekçi ve anti-kapitalist gibi lanse ederek garibanların tarafındaymış gibi görünen solcular; söz konusu Din olunca halkın dinine ve kutsallarına saygısızlık etmekten geri durmazlar.

Solculuk; hakkı, hakikati savunuyoruz ayağına yatıp Darwinizm kaynaklı kirli ideolojileri haklı gösterme çabasıdır.. “Eğri ok doğru yol almaz” sözünün manasıdır.

Komunist jargonlarla, sert tavırlarla ve uzamış kirli bıyıklarıyla halkçı göründüğünü sanan solcular, emperyalist güçlerle mücadele ettiklerini sanırken, yaptıkları din düşmanlığıyla da yine emperyalistlere hizmet etmektedirler. Çünkü, emperyalizmin temelinde dinsizlik ve bunun neticesinde kul hakkını ihlal etmek vardır. Din ise, kul hakkına çok önem vermiş, saygı duyulmasını zorunlu kılmıştır. Din düşmanı solcular, bu yüzden yine emperyalizme ve kapitalizme hizmet etmektedirler.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir