İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramının Refah Saadet sağlık huzur barış ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan Niyaz Ederim.
Ramazan Bayramı Bilindiği gibi Allah (cc) Tarafından Oruç Tutan Mümin insanlara bir hediyesi ve lütfudur. Yani Ramazan Ayı boyunca tuttuğumuz oruçlarımızın bir nevi dünyadaki ödülüdür. Memleketimizde ise. Ramazan Bayramı Manevi duyguların en yüksek mertebeye çıktığı. bir gün olarak. tanıdık tanımadık herkesle. bayramlaşarak kaynaşarak yaşanmaktadır.

Bilindiği üzere 2 büyük bayramımız Ramazan ve Kurban bayramı vardır. Bu bayram günlerinde Küslerin barıştığı akrabalıkların ve dostlukların pekiştiği bir gün olarak. Yüce Yaratıcıya en yakın olunan günlerden birisidir. Yüce Allahımız bu günde bizlere oruç tutmayı haram kılmıştır. çünkü bayramlar Müslümanların Ödül günüdür..

Sonuç olarak Bayram Günlerinde Komşu ve akrabalar ziyaret edilmeli yetim ve öksüzler gözetilmelidir… küskünlükler giderilmeli. Dostluklar akrabalıklar pekiştirilmelidir…. Selamün Aleyküm Selçuk çatalkaya

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir