İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sultan Vahdeddin Han Hainmiydi? Kadir Mısıroğlu Canlı Yayında Açıklıyor

Bugün 17 Kasım Sultan Vahideddin’in ülkeden ayrılışının yıldönümüdür

Sultan Vahdeddin Han Hain Değildi. Kadir Mısıroğlu’nun 2005 Yılında Flashtv de Katıldığı Programda Açıklıyor… Programı İzlemeden Önce Vahdeddin Han’ın İstanbulu Terkedişi Sırasında Söylediği Sözlerini Ve Birkaç Notu Sizlerle Paylaşmak İstiyorum.

. Ayrılmadan önceki son sözleri : ”Ülkeden ayrılmam için sarayın etrafında ateş açıyorlar, Ankara’nın görevlendirdiği Refet (Bele) hergün tüfekle ateş açıyor. Ben vatanımı, milletimi dinimi kurtarmak için ailemi ve kendimi feda ettim. Dinine, devletine, vatanına İhanet edenlerin cezasını çekmesini Allah’tan niyaz ederim. Kamuoyunda sükut ve açıklık belirinceye kadar İstanbul’dan ayrılmaya karar verdim.”

Hain Olan Bir İnsan Sözde Kaçarken Yanında Neleri Götürürdü Bir Düşünün . Bu Hain Denilen Padişah Borcu Olduğu İçin 15 Gün Cezanesi Ortada Kaldı Ve Kaldırılmadı .  Hazineye Ait Olan Bir Kuran’ı Kerimi Bile Kul Hakkıdır Yetim Hakkıdır Diye Almamıştır.

Dünyanın En Değerli Elması olduğu idda edilen Kaşıkçı elmasına bile tenezzül etmemiş birisi. Nasıl hain olabilir. Mustafa Kemal Paşay’ı Anadoluya Büyük Yetkilerle Göndermiş. Padişah Fermanı Sebebiyle itibar görmesine neden olmuştur. . Neyse Fazla Uzatmadan . Programı İzliyeyin.  Program 3 bölümden Oluşuyor .

Vahdeddin Hain Değildi – Kadir Mısıroğlu  1/3

Vahdeddin Hain Değildi – Kadir Mısıroğlu  2/3

Vahdeddin Hain Değildi – Kadir Mısıroğlu  3/3

Bölüm 1-

Bölüm 2

Bölüm 3

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir