İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tekbir Giyim kime Hizmet ediyor ? Mail Kampanyası

Tekbir Giyim’i Türkiyede bilmeyen yok neredeyse.TEsettürlü Kardeşlerimizin Kıyafetlerini üretmek ve pazarlamak maksadıyla açılmış olan bu firma isim olarakta yine İslami Kesimin Ruhunu okşayan “Tekbir” Kelimesini kullanmış.İslami Moda olur mu ? olmaz mı ? bunun tartışmasına girmeyeceğim.Fakat bu ve buna benzer firmalar aracılığıyla gözümüzün önünde İslami değerlerin Modernizm maskesiyle dejenere edilmesine de kayıtsız kalmayacağım.

Bu yazıda Tekbir Giyim Sahibi Mustafa Karaduman’ın 3 Eşi varmış,aaane acayip !!! falan da demeyeceğim.bizim hassas ve duyarlı olduğumuz konu bellidir.Biz bu konu üzerinde duracağız.Kişinin Özel Yaşantısında ne işler çevirdiği bu yazımızın konusu değil.

Yıllarca ismi Hacı Şakir olan ama sahiplerinin Hacı ‘lıkla ve dinimizle ilgisi olmayan bir Firma’nın sabunlarıyla köpüren bir Millet olarak Tekbir Giyimle giyinmekte bizim için pek yadsınacak bişey değil demek ki...

Eğer bunun aksi olsaydı Ülkemizde Koskoca Diyanet İşleri Başkanlığı,Sivil Toplum Kuruluşları, Akademisyenler, Ekranlardan inmeyen Din Alimlerimiz bu konularda Fetva verir Halkımıza uyarılarda bulunur ve Sivil bir Tepki için düğmeye basarlardı şimdiye kadar.Demek ki pekte abartılacak bişey yok bu saydığımız kişi ve kurumlara göre!!!

Ama ben bizzat kendi çevremde gördüğüm ve duyduğum eleştirilerden birkaçını sizlerle paylaşmak için ve en altta da çok mühim olan bu konu ile ilgili bir Mail kampanyası başlatan kardeşlerimizin mailine yer vereceğim.

Konuyla ilgili çok fazla eleştiri var elbette ama en mühimi ve beni en çok üzeni şudur ki ;

“Tesettürlü kardeşlerimiz Kıyafet almak için çarşıya çıktıklarında genel olarak istedikleri tarzda kıyafetleri bulamadıklarını,tüm işyerlerinde sanki aynı kalıptan çıkmış modellerin olduğunu ve bu modellerinde Vücut hatlarını tamamen belli ettiğini dile getiriyorlar.Bu Giyim tarzının halkımıza dayatılmasında ise başta alanında ki en meşhur firma olan Tekbir Giyimve ona benzer firmalar sorumluluk sahibi.Çünkü Hangi Sektörde olursa olsun tanınmış,Marka olmuş Firmalar önder konumunda piyasayı belirler ve diğer tüm Firmalar da tutulmak ve satış yapmak maksadıyla o firmaların izinden giderler.

Kısacası diyorum ki ; Amacınız nedir ? İslam’ın emri gereği başını ve Vücudunu gizlemek isteyen Kardeşlerimizi Teşhir etmek mi ? Misyonunuz İslami Giyim tarzını Moda ve çeşitli kavramlar eşliğinde yavaş yavaş sapkınlaştırıp yeryüzünden silmek mi ?

Tesettürün Modası olmaz ! Çünkü Moda Seçkin olmak,öne çıkmak,diğerlerinden farklı olmak için yapılan şeyin ismidir.Tesettür ise Allah’ın (c.c.) Emri gereği Müslüman kadının kendini Şehvetli bakışlardan muhafaza etmesi için giyinmesi gereken kıyafettir.Halbuki bu tarz firmaların genel olarak piyasaya çıkardığı ürünlerin model ve renkleri Tesettürün bizatihi kendisine aykırıdır.Uzaktan yada yakından ilgisi yoktur.

Sana ne kardeşim ? isteyen istediğini giyer diyebilirsiniz elbette buna lafımız yok.Kaldı ki Müslüman Kadının güzel bir kıyafetle gezmesi,henüz Tesettüre girmemiş kardeşlerimizin kalplerinin ısındırılması da çok önemli konular.Çok Güzel ve Çok daha etkili bir toplumsal harekete ve giyim şekline önderlik edebilecek bir Kurum olan Tekbir Giyim ve o tarz Firmaların Dış Giyim diye tabir edilen Halk içine çıkılan Kıyafetlerdeki seçimlerde daha dikkatli ve özenli olması en büyük temennimizdir.Bu konuda benim gibi düşünen kardeşlerimden ricam Lütfen Tepkinizi dile getirin.Bayan Kardeşlerimizin kurtuluşu için,Tesettüre gereken önemin verilmesi için ve İslami Değerlerin yozlaştırılmaması için 5 dakikanızı ayırın ve altta vereceğim Telefon ve E- Posta Adreslerinden kendilerine ulaşıp Şikayetlerinizi dile getirin.

tekbir@tekbirgiyim.com.tr

Telefon : +9 0 212 444 03 93

İşte Mail kampanyası için hazırlanmış Mail bu dilerseniz bu maili de gönderebilirsiniz.

Firmanız tam 24 senedir, Türkiye başta olmak üzre, pek çok ülkede ticari işlerini yürütüyor, fuarlara iştirak ediyor, defileler tertip ediyor, bununla dünyaya açılma, geçmişi geleceğe raptetme gayretini tekstil sektöründe Türkiye ölçülerinde başarıyla yürütüyor. tekstilin ve moda tasarımının Türk ekonomisine katkısı tartışılmaz ve yine Avrupa’da sürekli ilerleyen bir moda olgusuna karşı türkiye’nin ve diğer İslam ülkelerinin kendi değerlerini üretmede akim kalışını da görmezden gelemeyiz.

Firmanız GEÇMİŞİ baz alan çıkışı itibariyle büyük bir devrim gerçekleşmiştir..bunu da görmezden gelemeyiz.. Ama görmezden gelemeyeceğimiz başka şeylerde var..Firmanızın tesettür adı altında üretimde bulunuşu, ve Avrupa’da “İslam Modası” adı ile, bir temsile yeltenmesi, temelinde, idrakinde, akidesinde icraatlarınızın neredeyse bütünün yer alamayacağı yüce hayat düsturumuz İslam’a, adeta bir saldırı ve giyim gibi en temel ihtiyacları istismar ederek, Müslüman Hanımları, Hatice(ra), Aişe(ra), Fatıma(ra)..annelerimizin, Sallahu aleyhivesellem Efendimiz’in direktiflerindeki TESETTÜR idrakinden uzaklaştırıp, bu kültürümüzü Avrupa’nın ‘moda, defile’ vb. teşhir, sözde şıklık kültürleriyle sulandırdığı ve hakiki geçmişimizi güzelleştirmek yerine İğrençleştirdiği Müslüman Zihinlerce görmezden gelinmeyecektir. İğrenç reklamlarınızı hergün aldığımız gazetelerimizde ‘Tesettür’ adıyla yanyana görmeye artık tahammülümüz kalmamıştır. Niçin sadece Müslüman zihinlerin beslendiği gazetelerimize reklam verişinizde ayrı bir batıl taktik olarak şaibelerini korumaktadır… Firmanız misyonunu ve vizyonunu merak etmekteyiz.Hitab ettiğinizi iddia ettiğiniz halkın tepkilerini anlamlandırmalısınız! dikkate almadığınız takdirde halkın vicdanı sizi, sizin de kullandığınız basın silahıyla cezalandıracak, ulaşabildiğimiz bütün internet ağlarıyla aleyhinizde propogandasını yapacak.dahada dikkate alınmadığı takdirde Hukuki yollara başvurulacaktır..ve nihayet gelecek nesiller Şanlı İslam tarihinde varlığınızla lekelediğiz TEKBİR ismini hakettiği makamına tevdi edecektir..

Allah, bizleri ve sizleri affetsin, şüphesiz O’na döneceğiz.. Hayra gelin diyen; Şuhut Sakinleri ….

( Bu maili İslami duyarlılığı olan kardeşlerimizin ellerinden geldiği kadar internet ortamında yaymaları ve “Hayra gelin diyen” kampanyasına da kurum ve kişi olarak katılımlarınızı bekliyoruz. )

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir