İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teşkilat!!

Teşkilat!!
Teşkilat bizlerin piştiği, hem siyaseten, hemde ahlak ve manevi değerleri öğrenmemiz gereken, Ülke siyasetine katkı sunmanın mücadelesi içerisinde olduğumuz kurum olarak inandığımız yapıdır.
Teşkilat’ta bir tekkedir aslında, hamdık piştik diyebileceğimiz, ama bu öyle yıllarca boş boş oturarak, birilerine referans olup, birilerinin gönlünü hoş tutarak değil, nefsimizi körelterek, 3 aylık çalışma ile yıllardır teşkilattayım diyenlere taş çıkartarak, kendimiz için değil Erbakan Hocamızın da dediği gibi kardeşimiz için mücadele vererek piştiğimiz bir kurum. Birbirimizin hatasını eksiğini aradığımız, ah şunun yerine ben olsaydım şöyle yapardım dediğimiz, bana ne kardeşim orada falanca var ben gitmem dediğimiz alalede bir yer, “Falanca teşkilata geliyor bu ara çok öne çıktı onun ayağına bir çelme takalımda düşsün” diyeceğimiz bir yer değil. Bir davanın bir inancın ve şuurun temel yapısıdır teşkilat, “Kardeşimiz şöyle bir hata yapmış aman kendisini uyaralımda bir daha bu hataya düşmesin, kimse duymadan bu konuyu kapatalım” diyeceğimiz, “Davamız için ben değil biz olalım, bu işi de şöyle gerçekleştirelim” diyeceğimiz, “Ben kişilerle değil davam ve inandığım değerlerle çalışmalıyım, fitne ve fesattan uzak durup teşkilatımda bulunmalıyım” diyeceğimiz, “Kardeşimiz başarılı çalışmalar yapıyor, bizde ona destek olalım, yardımcı olup omuz verelimki düşmesin” diyerek birbirimizin kuyusunu değil yolunu açacağımız bir yapıdır.

Her zaman buna inandım, bu inançla hareket ettim, ve teşkilattaki geçmişim bana öğretti ki bu inançla hareket etmeden hiç bir işte muvaffak olunmuyor. Bu inançla hareket etmeyip kişisel beklentileri peşinde koşanlar, makam ve mevki için kırk takla atıp, kardeşim dediği insanları karalayıp, çelme takmaya çalışanlar bir bir siyasetten arenasından ve teşkilattan beklentileri karşılanmadığı için yok olup gittiler. Az öncede bahsettim, teşkilat menfaatlerimiz uğruna mücadele edeceğimiz bir yapı olmadığı gibi, birbirimizle değil, ülkemizin, gençlerimizin dertleriyle dertlenip, kardeşliğimizi pekiştireceğimiz bir kurumdur. Teşkilatta kim olursa, neci olursa olsun herkesi kucaklayarak, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a yük değil, yolunda yolcu olup, “Eğer bu hak dava bir duvarsa ben bu duvarda bırakın tuğlayı harç olmaya razıyım” diyebilmeliyiz.

Büyük bir vebalin altında olmaktır Teşkilatta olmak, hani her salon programında söylendiği gibi “Mazlumların umudu Türkiye, Mağdurların Umudu Türkiye ve Türkiye’nin Umudu Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözü varya, bu sözü söyleyip, yan gelip yatmak değil, Bu umut ışığını bulunduğumuz caddeye, sokağa, apartmana, mahalleye, ilçeye yaymanın mücadelesini vermiyorsak, bu uğurda çalışmaktan geri durup, sözle teşkilatçı oluyorsak, makam ve mevki uğruna birbirimize düşüp, düşmanlıklar yaratıp fitne ateşine odun taşıyorsak bilin ki büyük vebalin altındayız ve emelimize ulaşsak dahi teşkilatı işgal etmiş durumdayız.

Geçirdiğimiz, geçireceğimiz zorlu süreçlerde birlik ve beraberliğimizin daim olması, Teşkilatta makam sahibi değil, hizmetkar olabilme şuuruna ulaşmamızı, Rabbim bizlere nasip eylesin.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir