İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türbanlı olmak yada Olmamak

Bugun yolda giderken bir türbanlı bayan gördüm . daracık pantolonu ve penyesi ile yanında bir erkek . Ellerinde sigaraları ve İnsanın Burun kemiğini kırarcasına sıkılmış parfümerisi olan türbanlı bir bayandı bu . Sanırım bu bayan kendisini türbanlı olarak tanımlıyor. Allah’ın örtünün emrini sadece saçlarıyla sınırlı olduğunu sanıyor.ve kot pantolon giyerek .Allah’ın Örtünün emrine karşı geldiğinin farkında değil. Açıkcası böyle kardeşlerimiz. Çok fazla nedense hepsi saçlarını örtünce bazı görevleri yerine getirdiğini sanan kardeşlerimiz var..

Bunları yazmak benim gibi abdestsiz namazsız birine düşmez ama .ne yapayım İmam Hatip lisesinin yanından geçerken bile böyle kardeşlerimi görünce üzülüyorum . Çünlü dinimizi öğrendikleri kişiler. bu kardeşlerimize dinimizi öğretirken gösterişten ve şehvetli giysilerden kokulardan kaçınılması gerektiğini anlatmamış sanırım.  En başta vucud hatlarını belli edecek giysilerin giyilmemesi gerektiğini anlatmamışlar bu kardeşlerimize. Vel hasıl bu kardeşlerimiz türban Takınca başlarını örtünce Allah’ (C.C) Örtünün Emrini yerine getirmiş sayıyorlar. Bu konudaki en büyük Suçlu . En başta aileler Sonra din görevlileri Sonra eğitimcilerdir…. Bu sorunları Kısaca şu Hikaye ile özetleyiyeyim.

Eskiden kadının birisi çamaşır yıkarken bir erkek yaklaştığını farkedip. Eteğini Açık olan başına . geçirmiş ve avret mahalleri açılmış. Bunu farkeden . Adam ise . kadına ”Başını Açta Avrat mahallini Ört” Diye Tepki göstermiş Bunun gibi  Bizler. Başımızı örterken diğer taraftan Allah’ın Emirlerini Çiğniyoruz farkında . olmadan . İnşallah Bu sorunları Halleder. Dinimizi Daha İyi Anlıyan Birer Müslüman olmayı Becerebiliriz.

Selamün Aleyküm /

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir